زمان

زمان.. گذشت زمان چیز غربیه. گذشت زمان میتونه خیلی چیزا رو عوض کنه. میتونه از عشق به نفرت برسوندت و یا حتی از نفرت به عشق، از کفر به ایمان ببردت یا از ی مؤمن ی کافر بسازه. میتونه برات فراموشی بیاره. جوری که از گذشته‌ای نه چندان دور فقط هاله‌ای یادت بیاد. چیزی شبیه ی توهم. میتونه تغیرای زیادی تو وجودت به جا بذاره. انقدر که نتونی با خودت بخاطر واقعه‌ای در گذشته همزادپنداری کنی! ولی زمان بعضی چیزارو نمیتونه عوض کنه.چیزی که تو عمق وجودت نشسته. جوری که با پاک کردنش بخشی از وجودت پاک میشه.

امسال هم مثل سال قبل از کنسرت گروه شمس لذت بردم.(هرچند رقص سماع بخاطر ترویج صوفیگری یا هر دلیل احمقانه‌ی دیگری حذف شده بود.) ولی چیزی که در من متفاوت بود هوای دیگری بود که در سر داشتم. لذت بردم اما بگونه‌ای دیگر. سال گذشته به نبودن دیگری فکر میکردم و امسال به بودن خودم!

 پ ن: چندروز خوبی رو پشت سر گذاشتم. کنار آدمهایی که دوستم دارند و دوستشان دارم احساس خوبی داشتم. از کنسرت گروه شمس و شهرام ناظری با وجود تمام مشکلاتش لذت بردم و ی بار دیگه حس کردم که من خدا  رو در موسیقی و شعر، در باد و درخت، در زیابیی و حتی در شوخیهای نابهنگامش با من(!) راحتتر میبینم تا در واژه‌های عربی. و این یعنی من هنوز زنده‌ام، زیبایی و لذت رو درک میکنم،گاهی خدا رو حس میکنم و هنوز دوست داشتن و دوست داشته شدن رو بلدم. و این بهم حس خوبی میده!    

/ 8 نظر / 9 بازدید
لیلا

حس خوبی دارم از اینکه حس خوبی داری! هر چند دور باشی...[گل]

سعيد

سلام. کنسرتهای خوبی بودن. من هم درموردشون نوشتم. خوشحال میشم بخونی و نظر بدی. راستی موضوع آدامس رو هم نوشتم! [نیشخند]

غزال

مرسی لیلا! کامنتت حس خوبم و کامل کرد! حس خوب اینکه حتی از این فاصله هم کسی هست که از خوشحالیم خوشحال بشه همونطور که من از خوشحالیش خوشحال میشم!اینکه از این فاصله هم میتونم دوست داشته باشم و دوست داشته بشم! خوندم سعید! راجع به کاستی‌های کنسرت هم نظر دادم اینجا برای نقدش چیزی ننوشتم!

احمد

به افتخار زمان.. [دست] کجا کنسرت بود، کاشون؟ روزهای خوب خوش بگذره. سلام منم به خدا برسون. بگو به ما هم یه سری بزنه.

غزال

نخیر! کنسرت تهران بود!کاخ نیاوران و کاخ سعدآباد!خدا که زیاد به من سری نمیزنه ولی اگه زد میگم به توام سری بزنه!

بهار

سلام غزال جان خوشحالم که بعد از سرگردانیهایی که داشتی این مدت بهت خوش گذشته.همیشه هوای شادیهاتو داشته باش .

غزال

مرسی بهار جان! سعی میکنم هواشو داشته باشم! ولی اگه بذارن!!

مهنوش

مرسی غزال جونم از حس خوبت منم کلی انرژی گرفتم از باهم بودن[ماچ][ماچ]