تعطیلات عید

تعطیلات عید هم تمام شد.. البته عید اینجا خیلی وقت است تمام شده.. درست همان روز سال تحویل تمام شد.. با وجود اینکه تعطیلات چندروز بعد از اون هم ادامه داشت، همه‌چیز خیلی زود به روزمرگی سابق برگشت... قبلش خانه‌تکانی بود، چیدن هفت‌سین، سبزی پلو با ماهی کنار آدمهایی که دوستشان داری و دوستت دارند، هرچند زیاد بودند عزیزانی که نبودند، سال تحویل و عیدی و بعد ناگهان خلأ... دیگر خبری از عید نبود جز هفت‌سینی که قرار است تا سیزده بماند و بوی سنبل‌ها.. و کلاه قرمزی که حال و هوای عید دارد..

نمی‌دانم عید واقعاً از چه جنسی است که اینجا انقدر رنگ می‌بازد.. تعطیلات، دورهمی، هم‌دلی یا... اما هر چه هست اینجا عید زمانی است که در اقلیت بودنت به چشم می‌آید.. برای تو سال نو است اما برای دیگران روزی است مثل همه‌ی روزهای عادی سال.. و کسی شوق کودکانه‌ی تو را برای شروع نمی‌فهمد.. و این دلتنگت می‌کند.. چون تو در عزیز داشتن این روزها تنهایی.. چون اینجا سرزمین تو نیست..

پ ن:  آن روی سکه‌ی تعطیلات عید، سیزده بدر است و آن حال و هوایی که انگار آدم را خفه می‌کند... و گویا فارغ از اینکه تعطیلات بوی عید داشته باشد یا نه تمام شدن تعطیلات بوی سیزده‌بدر دارد مخصوصاً اگر ی خروار هم برف آمده باشد...! 

/ 5 نظر / 17 بازدید
نگار

اضافه کنیم، برف بیموقع رو.... عید کریسمسی داریم انگار!

آزاده

دلت بهاري باشه غزال جان همينجا هم كه باشي يه روزايي وسط همين تعطيلي ها يادت ميره عيده

زهرا

غزال عزیزم سلام. امیدوارم حالت خوب باشه. قبل از هر چیز درگذشت دایی عزیز و مهربانت رو به تو و خانواده عزیزت تسلیت می گم... جای تو در مراسم خیلی خالی بود. اینجور مراسم ها باعث می شه تحمل چنین ناراحتی هایی واسه بازماندگان کمی راحت تر بشه. تمام این مدت به تو فکر می کردم که دوری از اینجا و این دوری باور و تحمل این موضوع رو بی شک سخت تر می کنه. اما آروم باش و ما رو در غم خودت شریک بدان. این مدت دو بار به اینجا سر زدم اما بغض اجازه نداد چیزی بنویسم... برای تو و عزیزانت از خدای مهربون طلب صبر دارم و امیدوارم سال جدید سالی پر از اتفاقات خوب وشاد برای تو و عزیزانت باشه... مواظب خودت باش دوست عزیز من [گل]

زهرا

سلام غزال جان. امیدوارم حالت خوب باشه. این مدت چند بار به اینجا سر زدم. حتی خواستم حرفی بزنم اما نتونستم... چنانچه کامنت تسلیت من بهت نرسیده مجددا بهت تسلیت می گم و امیدوارم خدا به شما صبر بده مواظب خودت باش دوست عزیزم

آزاده

چرا کم می نویسی غزال؟